Auto Złom Zabrze

Pozbądź się starego lub używanego samochodu bez jakichkolwiek problemów!

Masz stary samochód, który stoi bezczynnie od kilku lat na podwórku, w garażu, albo na parkingu przed blokiem? Nie wiesz, jak pozbyć się starego samochodu, którego nie możesz sprzedać? Chcesz sprzedać auto używane, poleasingowe albo tzw. „anglika” w dobrej cenie? Masz auto powypadkowe, którego nie opłaca się naprawić? Powiemy Ci, krok po kroku, jak pozbyć się starego, uszkodzonego albo powypadkowego auta. Auto Złom Śląsk to miejsce, gdzie sprzedasz używane auto albo pozbędziesz się starego, nikomu niepotrzebnego samochodu.

Złomowisko śląsk

Każdego roku na polski rynek trafia ok. 1 mln aut używanych (importowanych przede wszystkim z Europy Zachodniej) i ok. 400 tys. aut nowych, z salonów. Ciągły dopływ „nowych” pojazdów sprawia, że park samochodowy jest odmładzany. Samochody się zużywają, atakuje je korozja, niektóre uczestniczą w wypadkach. I tak każdego roku niewielka część parku samochodowego musi zakończyć swój żywot. Wielu klientów chce też pozbyć się używantych aut, aby móc kupić nowe. I natrafiają oni na szereg problemów, związanych ze sprzedażą pojazdu.

Stacja demontażu pojazdów Zabrze

Auto złom Śląsk to firma, obsługująca klientów z terenu całej aglomeracji śląskiej. Siedziba firmy mieści się w Zabrzu. Firma ma wszystkie uprawnienia do prowadzenia działalności związanej ze złomowaniem pojazdów. Firma prowadzi działalność zgodnie z Ustawą o Odpadach i Ustawą O Recyclingu Pojazdów Wycofanych z Eksploatacji.

 • Firma zajmuje się skupem samochodów, które nie nadają się do użytku. Mogą to być auta stare, zużyte, powypadkowe, skorodowane i po zalaniu.
 • Firma skupuje także auta używane, poleasingowe, delikatnie uszkodzone, a także sprowadzone z Wielkiej Brytanii, z kierownicą po prawej stronie.
 • Wycena pojazdów przeprowadzana jest przez ekspertów motoryzacyjnych, w oparciu o dane rynkowe. W trakcie rzetelnie przeprowadzanej wyceny pod uwagę branych jest bardzo wiele parametrów. Pozwala to na dokonanie precyzyjnej wyceny pojazdu, tak, aby obie strony transakcji były zadowolone.
 • Auto Złom Śląsk posiada własne lawety. Jeśli Twoje auto jest uszkodzone, albo nie może samodzielnie ruszyć z miejsca – nie ma jakiegokolwiek problemu. Zostanie ono zabrane firmową lawetą.

Auto Złom Śląsk Złomowanie aut osobowych

Jeśli jesteś mieszkańcem aglomeracji śląskiej, albo województwa śląskiego i chcesz pozbyć się auta, przygotuj podstawowe dane samochodu i skontaktuj się z firmą Auto Złom Śląsk. Otrzymasz precyzyjną wycenę i sprzedasz swoje auto od ręki. Bez względu na to, w jakim jest ono stanie technicznym.

Jeśli Twój pojazd zostanie zezłomowany, otrzymasz zaświadczenie oraz zdemontowane tablice rejestracyjne auta.

 • Są one niezbędne, aby móc wyrejestrować pojazd w Wydziale Komunikacji.
 • Należy też pamiętać, aby poinformować ubezpieczyciela auta o fakcie oddania auta na złom.
 • To samo dotyczy sprzedaży pojazdu. Jeśli sprawny pojazd zostanie sprzedany firmie Auto Złom Śląsk, należy poinformować o tym fakcie ubezpieczyciela pojazdu.

O czym należy pamiętać?

 • Samochód oddany na złom musi powinien być kompletny. Im mniej kompletne auto, tym jego cena jest niższa. 
Złomowisko śląsk

Skup samochodów używanych Zabrze Śląsk

W jakich sytuacjach samochód powinien trafić do punktu złomowania?

Jest wiele sytuacji, w których trzeba zakończyć eksploatację auta i oddać je do stacji demontażu pojazdów. Kiedy auto należy oddać do punktu złomowania?

 • Samochód niesprawny, od długiego czasu zalegający na podwórku, albo na parkingu przed blokiem. Z takiego auta nie ma jakiegokolwiek pożytku. Jeśli auto nie jest wyrejestrowane, trzeba za nie płacić ubezpieczenie OC. Po co płacić OC za coś, co w ogóle nie jeździ?
 • Samochód mający więcej niż 18 – 20 lat. Samochody się starzeją. Auto w takim wieku zdecydowanie odstaje już od obecnych standardów pod względem bezpieczeństwa, wyglądu, wyposażenia, a także emisji spalin. Może być bardzo awaryjne. może wymagać kosztownych inwestycji, aby przywrócić mu sprawność. Popularny model nigdy nie stanie się atrakcyjnym zabytkiem, dlatego nie ma sensu go utrzymywać. Sprzedać takie auto też jest już bardzo trudno. Rozwiązaniem jest złomowanie pojazdu.
 • Samochód mocno zużyty z bardzo dużym przebiegiem, przekraczającym 400 – 800 tys. kilometrów. Taki przebieg najczęściej oznacza konieczność bardzo kosztownego remontu silnika, skrzyni biegów i wielu innych elementów. Koszty remontu mogą przekroczyć wartość pojazdu. Za cenę remontu można kupić inne, młodsze, sprawne, używane auto.
 • Samochód bardzo mocno skorodowany. Poważny atak korozji może uszkodzić najważniejsze elementy, odpowiedzialne za bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, takie jak podciągi, podłużnice czy też miejsca mocowania zawieszenia. Naprawa takiego auta nie ma sensu, gdyż jest nieopłacalna. W razie wypadku taki pojazd nie zapewni bezpieczeństwa. Takie auto warto oddać na złom i kupić inne.
 • Samochód po powodzi. W tym przypadku wiek auta nie ma znaczenia. Wszystkie elementy elektryczne (styki, złącza) i elektroniczne, które miały kontakt z wodą, będą powodować problemy (zwarcia, utrudniony przepływ prądu, zaśniedzenie złączek). Skutkiem tego będą ciągłe awarie wszystkich układów elektrycznych i elektronicznych. Jeśli silnik samochodu zassał wodę, trzeba liczyć się z możliwością jego zatarcia. W trakcie powodzi zniszczeniu ulegają także drogie podzespoły, takie jak filtr cząstek stałych i katalizator trójdrożny.
 • Samochód po pożarze. Przyczyna pożaru może być błaha, ale zazwyczaj straty po pożarze auta są ogromne. W zdecydowanej większości przypadków nie opłaca się naprawiać auta po pożarze. Trzeba oddać je na złom.
 • Samochód po wypadku. W przypadku poważnych uszkodzeń naprawa jest nieopłacalna i często niemożliwe jest przywrócenie stanu fabrycznego (np. po uszkodzeniu podłużnic, zmiażdżeniu przodu auta, uszkodzeniu miejsc mocowania zawieszenia itd.). Powód może być też inny – w razie poważnego wypadku w samochodzie dochodzi do wystrzelenia poduszek powietrznych. Koszt montażu nowych często przewyższa wartość pojazdu.    
 • Samochód po poważnej awarii, po której jego naprawa jest nieopłacalna. Przykład: zatarcie silnika, zatarcie skrzyni biegów, awaria/zatarcie automatycznej skrzyni biegów itd. Koszty naprawy, mogące wynieść np. 10 tys. zł (w przypadku automatycznej skrzyni biegów) mogą przewyższyć wartość pojazdu.
Złomowanie samochodów śląsk

Złomowanie samochodów Zabrze

Stacja demontażu pojazdów pozwalają na ponowne wykorzystanie wielu materiałów, pozyskanych ze złomowanych aut. Wiele z odzyskanych surowców może z powrotem trafić do produkcji samochodów.

 • Elementy metalowe, pozyskane z samochodów, są kierowane do hut. Po przetopieniu mogą być z powrotem wykorzystane do produkcji aut.
 • Elementy z tworzyw sztucznych trafiają do firm, zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Po zmieleniu, produkuje się z nich granulat, który trafia do produkcji nowych części z tworzyw sztucznych.
 • Stare szyby również są mielone i można je wykorzystać do produkcji nowego szkła.
 • Elementy gumowe są również ponownie przetwarzane. Np. stare opony. Część z nich może zostać poddana bieżnikowaniu. Stare opony mieli się, a uzyskany granulat producenci opon dodają do produkcji nowego ogumienia.
 • Nawet stary olej silnikowy, pozyskany ze starego auta, może zostać wykorzystany, np. do produkcji smarów.

W trakcie demontażu, w licencjonowanej stacji demontażu neutralizuje się gazy, płyny i podzespoły, szkodliwe dla środowiska (płyny eksploatacyjne, gaz z klimatyzacji, akumulatory i wiele innych).

Stacje demontażu pojazdów mogą także kierować do powtórnej sprzedaży używane części, pozyskane z demontowanych pojazdów. Największym powodzeniem cieszą się części blacharskie i elementy wyposażenia wnętrza. są też chętni na używane silniki i skrzynie biegów.

 • Zgodnie z prawem, nie wolno sprzedawać używanych poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, części zawieszenia i układu hamulcowego.

Stacja demontażu pojazdów Auto Złom Śląsk to najlepsze miejsce do sprzedaży używanego pojazdu, albo do złomowania auta, które nie nadaje się do dalszego użytku.

Skup aut osobowych i złomowanie samochodów Zabrze